BFA transport, service, turisme og jord til bord

Oversigt over Rådets medlemmer og suppleanter, Sekretariatet BFA, 9. december 2019

 

Indstillingsberettigede arbejdsgiverorganisationer Medlemmer: Suppleanter:
DI Bent Horn Andersen, næstformand Anders Just Pedersen
e-mail: bhan@di.dk e-mail: ajp@di.dk
 
DI Nils Juhl Andreasen, stedfortr. næstformand Stig Erichsen
e-mail: nja@di.dk e-mail: ster@di.dk
 
Dansk Erhverv Anne-Marie Røge Krag Michael Bacci
e-mail: ark@danskerhverv.dk e-mail: mbi@danskerhverv.dk
 
HORESTA Troels Rønn Sørensen Emilie Struck Westerdø
e-mail: trs@horesta.dk e-mail: esw@horesta.dk
 
KL Preben Meier Pedersen Vakant
e-mail: pmp@kl.dk e-mail:
 
Moderniseringsstyrelsen Birthe Oest Larsen Vakant
e-mail: biola@modst.dk e-mail:
 
GLS-A Anne Marie Hagelskjær Smit, tilforordnet Jens Bjørn Poulsen
e-mail: amh@gls-a.dk e-mail: jp@gls-a.dk
 
Lederne Signe Tønnesen Bergmann Nanna Simone Jensen
e-mail: smt@lederne.dk e-mail: nsj@lederne.dk
 
  
Indstillingsberettigede arbejdstagerorganisationer Medlemmer: Suppleanter:
3F, Privat og Offentlig gruppe Lone Hoffmann, formand Knud Jensen, stedfortr. formand
e-mail: lone.hoffmann@3f.dk e-mail: Knud.Jensen@3f.dk
 
3F, Transport Kim René Busch Palle Thirstrup
e-mail: kim.busch@3f.dk e-mail: palle.thirstrup@3f.dk
 
3F, Transport John Bondebjerg Karsten John Kristensen
e-mail: john.bondebjerg@3f.dk e-mail: karsten.k@3f.dk
 
3F, Den Grønne Gruppe Peter Møller Sjøgren Morten Fischer-Nielsen
e-mail: peter.sjoegren@3f.dk e-mail: morten.fischer-nielsen@3f.dk
 
Førevareforbundet NNF Per Hansen Morten Bisgaard Andersen
e-mail: peh@nnf.dk e-mail: mba@nnf.dk
 
Serviceforbundet Bettina Flittner Robert Andersen
e-mail: bfl@forbundet.dk e-mail: roa@forbundet.dk
 
HK Handel/Privat Henriette Bjerg Mahrt Heidi Lisette Bille
e-mail: henriette.mahrt@hk.dk e-mail: heidi.lisette.bille@hk.dk
 
Politiforbundet Klaus Klinge Bjarne A. Kehr, CS
e-mail: KFK003@politi.dk e-mail: bk@cs.dk
Medlemmer i Dialogforum: formand Lone Hoffmann, næstformand Bent Horn Andersen

 

>