BFA Transport, Service-Turisme og Jord til Bord

Rådets medlemmer og suppleanter, pr. 5. december 2023

 

Indstillingsberettigede arbejdsgiverorganisationer Medlemmer Suppleanter
DI Bent Horn Andersen, næstformand Anders Just Pedersen
bhan@di.dk ajp@di.dk
 
DI Camilla Fenger Roed, stedfortr. næstformand Stig Erichsen
cafr@di.dk ster@di.dk
 
Dansk Erhverv Anne-Marie Røge Krag Charlotte Friis
ark@danskerhverv.dk chfr@danskerhverv.dk
 
HORESTA Vivi Nedergaard Lambert Pia Svane
vnl@horesta.dk psv@horesta.dk
 
KL Preben Meier Pedersen Vakant
pmpd@kl.dk  
 
Medarbejder- og Kompetencestyrelsen Birthe Oest Larsen Lasse Maarup Thomsen
biola@medst.dk lasth@medst.dk
 
GLS-A Anne Marie Hagelskjær Smit, tilforordnet Helle Birk Domino
amh@gls-a.dk hebd@gls-a.dk
 
Lederne Signe Tønnesen Bergmann Lars Andersen
smt@lederne.dkla la@lho.dk
 
  
Indstillingsberettigede arbejdstagerorganisationer Medlemmer Suppleanter
3F, Transportgruppen Kim René Busch, formand Frank Boye
kim.busch@3f.dk frank.boye@3f.dk
     
3F, Transportgruppen Ole Christensen Karsten John Kristensen
o.christensen@3f.dk karsten.k@3f.dk
     
3F, Den offentlig gruppe Henrik Hansen Vakant
  henrik.hansen@3f.dk  
     
3F, Den grønne Gruppe Peter Møller Sjøgren Morten Fischer-Nielsen
peter.sjoegren@3f.dk morten.fischer-nielsen@3f.dk
 
Førevareforbundet NNF Per Hansen Morten Bisgaard Andersen
peh@nnf.dk mba@nnf.dk
 
Serviceforbundet Finn Johnsen Vakant
fij@forbundet.dk  
 
HK Handel/Privat Henriette Bjerg Mahrt Heidi Lisette Bille
henriette.mahrt@hk.dk heidi.lisette.bille@hk.dk
 
Politiforbundet Louise Heiberg Bjarne A. Kehr, CS
louise.heiberg@politiforbundet.dk bk@cs.dk
   
Medlemmer i Dialogforum:  Formand: Vakant  
  Næstformand: Bent Horn Andersen, DI  
     

 

Kontaktinformationer:

sekretariat@bfa5.dk

Lene Beckman Andersen
Sekretariatet for BFA Transport, Service-Turisme og Jord til Bord
H. C. Andersens Boulevard 18
1553 København V

>